foto. Janusz Dadaś

 

Termin: 28 lipca 2018 r.

 

Zapowiedzi:

 

Wyniki

 

Zdjęcia:

 

 

 

Trzeci Maraton Pędziwiatra, setny maraton Lesława Strzeleckiego, "Kilometry dla Hospicjum" -na czerwcowej Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej powodów do poruszania się w pięknym gliwickim lesie komunalnym było mnóstwo. 473 osoby z okazji tej skorzystały i -zgodnie z hasłem naszych zawodów- dały się "sprowokować do walki z lenistwem". Wokół Gliwic szalały deszcze, a na trasie naszych zawodów tylko lekki wietrzyk chłodził przyjemnie uczestników. Po raz pięćdziesiąty czwarty pogoda sprzyjała sprowokowanym. Zebraliśmy dla gliwickiego hospicjum 4.900 zł.

Relacja z Trzeciego Maratonu Pędziwiatra.

 

Przed nami kolejne pięćdziesiąte piąte zawody w historii, a siódme w tym roku. Tegoroczny półmetek za nami, więc pora na porcję statystyk.

Średnia frekwencja w pierwszym półroczu wyniosła 526 zawodników na każdych zawodach, przy czym najwięcej Was dało się sprowokować w kwietniu: 590 ! Pokonaliśmy łącznie prawie 30 tysięcy kilometrów, czyli około 5 tysięcy kilometrów na każdych zawodach. Szczegóły można zobaczyć w tabeli.

Teoretyczne szanse na zdobycie nagrody końcowej, czyli na statuetkę Biegnącej Radiostacji, mają 544 osoby. 177 zawodników brało udział we wszystkich tegorocznych startach, a wśród nich jest 11 osób, które w sześciu startach pokonały za każdym razem wszystkie okrążenia. Aktualna tabela z danymi każdego zawodnika.

Wszystkie tegoroczne wyniki i statystyki można zobaczyć w zakładce "Wyniki sezonu 2018".

 

A teraz kilka słów o najbliższych zawodach:

Startujemy jak zwykle punktualnie o 10:00, a biuro zawodów będzie czynne od 9:00. Żeby nie spóźnić się na start warto przyjść do biura zawodów co najmniej o 9:30. Numery startowe wydajemy dopóki są na nie chętni ale startu nie opóźniamy!

Podstawowe informacje o Prowokacji są TUTAJ.

Po przybyciu na metę należy:

  • oddać numer startowy w biurze zawodów
  • odebrać kiełbasę do samodzielnego usmażenia lub banana
  • wylosować wafelek (w zamian za zielony wafelek -nagroda!)

Zawody organizuje Amatorski Klub Miłośników Biegania "Pędziwiatr" Gliwice.  Wspierają nas: 

Odpłatne usługi na najwyższym poziomie świadczą:

Do zobaczenia na starcie!

Andrzej Szelka -szef GPPB

 

  

 

       W Trzecim Maratonie Pędziwiatra udział wzięło 76 uczestników, w tym 9 kobiet. Najszybszą z nich była Urszula Szewczyk z Katowic z drużyny Augusteam (3:38:06), na drugim miejscu uplasowała się Monika Błońska z Gliwic (3:48:39), a trzecie miejsce zajęła Izabela Maj-Dziubańska z Pyskowic biegająca w klubie AKMB Pędziwiatr Gliwice (3:49:09). Wśród panów najszybsi byli: Adam Snieżek z Żernicy, klub Goggle PAE Team (2:54:54), Mariusz Grabowicz z Rudy Kozielskiej (2:55:46) oraz Przemysław Basa z klubu KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska (3:03:32).

 

Swój setny maraton przebiegł Lesław Strzelecki. Z tej okazji ... ufundował on bogato zastawiony stół z przysmakami oraz mnóstwo nagród, które uczestnicy maratonu mogli wylosować na mecie. On sam zaś otrzymał pamiątkową koszulkę z wypisanymi wszystkimi maratonami, w których uczestniczył.

 

Przed startem wszyscy maratończycy wzięli udział w losowaniu samochodu hybrydowego na weekend, ufundowanego przez salon samochodowy Toyota Ja-Now-An z Zabrza. Nagroda trafiła w ręce Janusza Dadasia. 

 

Nagrodę w postaci vouchera na serię wlewów witaminowo-wydolnościowych o wartości 750 zł, ufundowaną przez Vigor Point Centrum Vitaminowe Gliwice, otrzymał August Jakubik, który przyprowadził na nasze zawody liczną grupę zawodników z Augusteam.

 

Zmęczone mięśnie biegaczy regenerowały niezmordowane masażystki pod "dowództwem" Agnieszki. Pięknie dziękujemy za ogromny wysiłek, który włożyły w swoją bezinteresowną pomoc!

 

Dużą popularnością cieszyły się też badania serca -wywiad kardiologiczny i ekg- robione na miejscu przez Telemedycynę Polską oraz panią dr Agnieszkę Kuczaj. Można też było zapisać się na dodatkowe badania: echo serca, próbę wydolnościową i test Holtera, które pani dr Agnieszka przeprowadzała bezpłatnie w Zabrzu w umówionych indywidualnie terminach.

 

Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom z ośrodka Familia w Gliwicach, z ośrodka Szansa w Pławniowicach oraz całej wspaniałej ekipie AKMB Pędziwiatr Gliwice, dzięki którym te zawody mogły się odbyć. A trzeba dodać, że duża grupa pensjonariuszy z tych dwóch ośrodków przebiegła swój pierwszy w życiu maraton!

 

Do zobaczenia za rok!
 

 

 

 

 

 

Czerwcowa Prowokacja będzie przebiegała, tak jak rok temu, pod hasłem: "Kilometry dla Hospicjum" i cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rozbudowę gliwickiego Hospicjum.

A jak czerwiec to wiadomo: Maraton Pędziwiatra. Już po raz trzeci będzie można zmierzyć się z królewskim dystansem w Gliwicach. Tym razem zamiast pakietów startowych będą nagrody za miejsca open i w kategoriach wiekowych. Szczegóły są TUTAJ.

Wśród wszystkich uczestników Maratonu będzie rozlosowana hybrydowa Toyota na weekend z paliwem na 400 km, ufundowana przez salon samochodowy Ja-Now-An

Również maratończycy mają szansę na wygranie nagrody ufundowanej przez Vigor Point Centrum Vitaminowe Gliwice -nagrodą tą jest konsultacja lekarskia oraz 4 zabiegi-wlewy witaminowo-wydolnościowe o wartości 750 zł.

Kolejną atrakcją najbliższych zawodów będzie jubileusz Lesława Strzeleckiego, który w sobotę po raz setny wystartuje w maratonie. Z tej okazji planowanych jest kilka niespodzianek :-)

Maratończycy mogą po biegu skorzystać z bezpłatnego masażu, który zapewni grupa pod "dowództwem" Agnieszki :-) Pięknie dziękujemy!

Oczywiście start w III Maratonie Pędziwiatra zaliczany jest do klasyfikacji "wytrwali" Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, czyli zbliża do statuetki Biegnącej Radiostacji tak jak każdy start w Prowokacji.

Wszystko o Prowokacji, czyli przewodnik dla tych, którzy startują pierwszy raz lub dawno u nas nie byli jest TUTAJ.

Nasze zawody wspierają:

Odpłatne usługi na najwyższym poziomie świadczą: