Pierwsze zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej odbyły się 25 stycznia 2014 roku. 124 zawodników i kilka psów (była jeszcze wówczas konkurencja canicross) wystartowało w 15-stopniowym mrozie. Do dziś wspominamy te wspaniałe zawody:

 

  

Więcej zdjęć z pierwszych zawodów jest TUTAJ.

Jak będzie w najbliższą sobotę na czterdziestej dziewiątej Prowokacji? Jaka pogoda -trudno powiedzieć ale atmosferę i herbatę zapewniamy gorącą! :-)

Wszyscy zawodnicy, których opłata za zawody dotrze do nas do godziny 11:00 we wtorek, otrzymają w sobotę stały, imienny numer startowy. Pozostali na taki numer będą musieli poczekać do lutego, a w styczniu wystartują z numerem tymczasowym. Warto opłacić zawody przez Internet -odbierzecie numer startowy bez stania w kolejce do kasy.

Podstawowe informacje o piątej edycji Prowokacji są TUTAJ.

Sobotnia Prowokacja pobiegnie dla Julki Adamowskiej, naszej niejednokrotnie sprowokowanej małej koleżanki, która również potwierdziła swoją obecność na pierwszych w tym roku zawodach. O Julce możecie poczytać tutaj: julia.adamowska.pl  Jednocześnie informujemy,  że nie będzie przeprowadzana żadna zbiórka na rzecz Julki, mało tego - to od Niej dostaniecie słodki poczęstunek i upominek 😉 Julka chce w ten sposób podziękować za zeszłoroczny rok rozliczeniowy i prosić o pamięć w obecnym.
Zachęcamy was do przekazania 1% ze swoich podatków na rehabilitację Julki. W rubrykę "Numer KRS" należy wpisać: 0000037904, natomiast w  rubrykę "Cel szczegółowy 1%": 14507 Adamowska Julia.

 

Uzyskaliśmy zgodę MZUK Gliwice na organizowanie w 2018 roku Prowokacji w Lesie Komunalnym w zaproponowanych przez nas terminach. Dziękujemy!

Pozostają z nami także nasi dotychczasowi dobrodzieje:

W styczniu dołączyli do nas :

  • pani Aleksandra Kochanek, właścicielka firm Ubezpieczenia Zabrze i Ubezpieczenia Sośnica, która fundować będzie nagrody dla najmłodszych zawodników do losowania po zawodach. Pani Aleksandra obdarowywała już naszych juniorów podczas Balu Zwycięzców.
  • NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. -nagrody do losowania na zawodach (bony do sklepu sportowego o wartości 30 zł)

Organizatorem całego cyklu zawodów Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej jest Amatorski Klub Miłośników Biegania "Pędziwiatr" Gliwice, który korzysta z odpłatnych usług firm:

 Do zobaczenia w sobotę!